KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15326046
nr 1532 6046
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Oljemålning, Dalgång med älv. Signerad. Olja på duk, 53x62 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 april 2023
kl 18:34:27
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Oscar Lycke
Läs mer om Oscar Lycke